Ostatnie nominacje w konkursie Remont Roku 2016 – lista nagrodzonych

Kończą tegoroczne zmagania w konkursie remontowym. Spośród nadesłanych prac jury, zgodnie z regulaminem, przyznało nagrody rzeczowe i nominacje dwudziestu z nich.

Ostatnie nominacje w konkursie Remont Roku 2016 – lista nagrodzonych

Obrady jury. Od lewej: Anna Kamińska (Murator), Krzysztof Krzemień (Termo Organika), Maciej Zabielski (Murator), Henryk Kwapisz (Isover), Anna Wrońska (Murator), Andrzej Polijaniuk (Schüco), Radosław Mirota (Hörmann). Pozostali jurorzy: Agnieszka Filipowska (Hitze), Aleksandra Zybała (Velux)

fot. Magdalena Niezabitowska-Krogulec

Zgłaszane do 15 października projekty remontów w większości były dobrze opisane, a rysunki i zdjęcia ułatwiły jurorom poznanie zamierzeń inwestorów. – Wspólnym mianownikiem prac nominowanych do nagród była poprawa komfortu mieszkańców uzyskiwana poprzez lepszą efektywność energetyczną oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni. Wyższe oceny otrzymywały prace przemyślane, poparte projektem i rozpoczęte – tak podsumowuje koniec III edycji konkursu juror Andrzej Polijaniuk reprezentujący firmę Schüco.

Gorąca dyskusja jurorów dotyczyła zgłoszeń do kategorii Przebudowa i Termomodernizacja. Niemal każdy projekt przebudowy domu wiąże się bowiem z koniecznością ocieplenia ścian i dachu. Przebudowa umożliwia poprawę warunków życia, a termomodernizacja także ograniczenie wydatków na utrzymanie domu. Zwrócił na to uwagę Henryk Kwapisz, mówiąc o pracy nagrodzonej przez firmę Isover: – Nagrodzony projekt zmienia całkowicie kształt budynku, stawiając wysokie wymagania inwestorom, jeśli chodzi o właściwe jego zaizolowanie. Nowy dach skośny bardzo ładnie komponuje się z pozostałą częścią, zapewniając rozsądne proporcje. Ufam, że inwestor zadba o to, by jego nowy piękny dom zużywał dzięki dobrej izolacji bardzo mało energii – podkreślił juror. Z nadzieją na to, że nagrody od Termo Organiki będą pomocne w realizacji zamierzeń termomodernizacyjnych i przyczynią się do poprawy jakości oraz estetyki domów przyznawał je Krzysztof Krzemień, przedstawiciel firmy.

Wielu inwestorów myśli kompleksowo, włączając do prac modernizacyjnych także poprawę stanu otoczenia domu. To sprawia, że domy zyskują nową jakość, a posesje stylem i estetyką podążają za współczesnymi trendami. Także modernizacja garażu jest istotnym elementem remontu domu. Bez niej poprawa wizerunku i funkcjonalności domostwa nigdy nie będzie pełna. Unowocześnienie garażu z jednej strony oznacza harmonijne dopasowanie go do estetyki elewacji i otoczenia między innymi poprzez wybór odpowiedniej bramy garażowej. Z drugiej natomiast wymaga wyposażenia go w nowoczesne napędy podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowania. – Dopiero połączenie architektonicznej konsekwencji z praktycznymi rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne życie pozwala mówić o udanym remoncie. I taki właśnie jest nagrodzony projekt – uzasadnia wybór Radosław Mirota z firmy Hörmann.

Inwestorzy doceniają też potencjał nieużytkowych poddaszy i starają się wykorzystać przestrzeń w już istniejących budynkach. Nawet niewielkie poddasze dobrze zaprojektowane i oświetlone oraz gustownie urządzone ma dużą wartość jako własne miejsce do życia. Doceniło to jury. – Autorzy nagrodzonych prac bardzo świadomie i z dużym wyczuciem zaproponowali wykorzystanie strychów poprzez doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym za pomocą okien połaciowych. Nagroda od firmy Velux – solarna roleta zewnętrza sterowana zdalnie za pomocą pilota – bardzo podniesie komfort korzystania z poddasza. Będzie chroniła przed stratami ciepła w zimie, zaś w lecie obniży temperaturę we wnętrzu – mówi Aleksandra Zybała z firmy Velux.

Nie mniejsze zainteresowanie jurorów niż poprzednie kategorie budzą zmiany we wnętrzach. Niektóre to lifting – bo tyle wystarczy, by odpowiadały potrzebom. Inne to poważne przebudowy obejmujące wszystkie wnętrza. Jedną z takich aranżacji nagrodziła Agnieszka Filipowska z firmy Hitze, która przyznała nagrodę na projekt przebudowy wnętrz i domu z 1928 r. – Właściciel domu podjął duży trud przebudowy wiekowego domu na bardziej nowoczesny, ale z zachowaniem oryginalnych elementów wyposażenia. Urzekły nas szacunek i chęć zachowania tradycyjnego kształtu domu zbudowanego z naturalnych materiałów, z oryginalnie zaprojektowanym kominkiem we wnętrzu – uzasadniła. Przypominamy, że konkurs trwa. Spośród realizacji ukończonych przed 15 grudnia wybierzemy laureatów w każdej z kategorii: Poddasze, Przebudowa, Termomodernizacja i Wnętrze. Zwycięzcy konkursu Remont Roku otrzymają nagrody wysokości 10 tys. zł.

Czekamy na zgłoszenia do grupy Realizacje i zdjęcia dokumentujące ukończenie prac remontowych.

Ostatnie nominacje

Obrady jury. Od lewej: Anna Kamińska (Murator), Krzysztof Krzemień (Termo Organika), Maciej Zabielski (Murator), Henryk Kwapisz (Isover), Anna Wrońska (Murator), Andrzej Polijaniuk (Schüco), Radosław Mirota (Hörmann). Pozostali jurorzy: Agnieszka Filipowska (Hitze), Aleksandra Zybała (Velux)

fot. Magdalena Niezabitowska-Krogulec

Lista nagrodzonych

W kategorii Wnętrza nagrody i nominacje otrzymują:

 • Magdalena Pługowska, Osusz – kominek Hitze (linia Albero) 9 kW, model S.H.;
 • Joanna Kopczyńska, Piła – zestaw narzędzi Proline;
 • Teresa Król, Suszec – szlifierka kątowa Hitachi G13STA;
 • Paweł Wiszowaty, Bombla – zestaw natryskowy przesuwny z mydelniczką Ferro (linia Novara);
 • Artur Kuschill, Kraków – bateria wannowa ścienna Ferro (linia Majad).

W kategorii Poddasze nagrody i nominacje otrzymują:

 • Paulina Lehmann, Żelistrzewo – solarna roleta zewnętrzna Velux;
 • Paweł Tymura, Dylów Szlachecki – solarna roleta zewnętrzna Velux;
 • Dagmara Adamska, Buków – solarna roleta zewnętrzna Velux;
 • Małgorzata Talaska, Śrem – zestaw narzędzi Proline;
 • Anna Stańczyk, Lisia Góra – myjka ciśnieniowa Kärcher.

W kategorii Termomodernizacja nagrody i nominacje otrzymują:

 • Marcin Grzyb, Warszawa – klej uniwersalny To-Ku do przyklejania płyt styropianowych i zatapiania siatki Termo Organika;
 • Katarzyna Kołodziejska, Poznań – Termonium Plus fasada (płyty styropianowe do izolacji termicznej ścian zewnętrznych Termo Organika);
 • Agnieszka Szczygieł, Łopuszka Mała – wiertarkowkrętarka Hitachi (w zestawie: dwa akumulatory, ładowarka, latarka i walizka zwykła);
 • Marcin Jamrozik, Grudzielec – tynk silikonowy Gold TO-TSG Termo Organika;
 • Katarzyna Kozak, Wieliczka – system do ocieplania dachu skośnego Isover Profi Vario.

W kategorii Przebudowa nagrody i nominacje otrzymują:

 • Marta i Marcin Mikołajczykowie, Będzin – plecak eksplorera Schüco,
 • bramka LAN/WLAN Hörmann;
 • Katarzyna Czaja, Lipusz – bateria umywalkowa stojąca Ferro (linia Majad);
 • Wojciech Machaj, Katowice – myjka ciśnieniowa Kärcher;
 • Andrzej Molik, Tychy – zestaw narzędzi Proline.
Wydanie: Murator 12/2016 Opracowanie: redakcja
warto przeczytać
tematy z okładki
Kolektory czy panele fotowoltaiczne – co się bardziej opłaca?
I kolektory, i panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie promieniowania słonecznego. Poprosiliśmy specjalistów: jednego z zakresu instalacji solarnych, drugiego – fotowoltaicznych, o...
KOLEKTORY SŁONECZNE