Sterowane słońcem

Osłony do okien dachowych

Ewa Trusewicz
Ewa Trusewicz

Można je zamontować do każdego okna dachowego, niezależnie od jego wielkości i sposobu otwierania. Ich podstawową zaletą jest wygodna obsługa za pomocą pilota.

Uznaje się je za równie wygodne w obsłudze jak akcesoria elektryczne, a nie trzeba do nich doprowadzać instalacji elektrycznej. Energia potrzebna do ich obsługi pochodzi z baterii słonecznej. W osłonach montowanych na zewnątrz bateria jest schowana w kasecie, do której się zwijają. W roletach wewnętrznych bateria jest umieszczona w dolnej listwie. Jest ona nieco szersza niż w rolecie obsługiwanej ręcznie, tak by zarówno przy rozwiniętej, jak i zwiniętej rolecie bateria znajdowała się w świetle szyby i mogła się ładować. Baterie solarne nie muszą być wystawione cały dzień na pełne słońce, wystarczy kilka godzin, a w pozostałym czasie dostęp rozproszonego światła dziennego.

Ponieważ solarna roleta zewnętrzna jest wykorzystywana także zimą, jej bateria musi mieć możliwość naładowania się również wtedy, gdy na dachu leży śnieg. W tym celu część energii zgromadzonej w baterii jest wykorzystywana do jej ...

W artykule znajdziesz:

  • informacje o markizach i roletach zewnętrznych oraz o roletach wewnętrznych
  • ofertę rynkową produktów pasujących do okien dachowych w popularnym rozmiarze 78 x 116 cm
  • podpowiedź, jak zamontować markizę solarną - ilustrowaną reportażem zdjęciowym

Ponieważ osłony można zamontować na dowolnym etapie eksploatacji okna, podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie do konkretnego modelu.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2015 Tekst Ewa Trusewicz
warto przeczytać