Produkt i pomysł

Żywiczny dywan na schodach

Robert  Gębski
Robert Gębski

Trwałą i niedrogą posadzkę lub okładzinę schodów można zrobić z żywicy połączonej z kruszywem kamiennym.

Produkt

Wypełnieniem kamiennych dywanów, czyli żywicy z kruszywem, są zazwyczaj drobne fragmenty marmuru. Kruszywo jest tak przygotowywane, aby elementy nie miały ostrych krawędzi. Podczas produkcji kamyczki dzieli się na odpowiednie frakcje (najczęściej 2-4 mm oraz 4-7 mm), a następnie poddaje procesowi „bębnowania”, czyli wygładzania krawędzi, płukania oraz suszenia.

We wnętrzach stosuje się najczęściej drobne kruszywo (2-4 mm), aby struktura kamiennego dywanu po położeniu była jak najmniej porowata. Przy takim kruszywie i właściwym ułożeniu warstwy uzyskuje się posadzkę o właściwościach podobnych do płytek ceramicznych. Grubość warstwy żywicy wypełnionej kruszywem o drobnych frakcjach wynosi zazwyczaj 6-10 mm. Do dyspozycji mamy wiele kolorów i odmian kruszyw naturalnych, z których można kształtować prawie nieograniczoną liczbę różnego rodzaju wzorów i elementów dekoracyjnych.

W zależności od tego, gdzie planowana jest taka posadzka, stosuje się układy drenażowe otwarte, zamknięte od góry lub ...

W artykule znajdziesz:

  • poradę, jak szybko odnowić stare schody
  • zdjęcia z realizacji wraz z opisem, jak wykonywano poszczególne etapy prac
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2017 Tekst Robert Gębski
Zdjęcia Carpetstone
warto przeczytać
tematy z okładki