Inwestycja w dom

Odnawiamy łazienkę

Małgorzata Drobnik
Małgorzata Drobnik

Łazienka niszczy się szybciej niż inne pomieszczenia w domu, więc po kilku latach użytkowania wymaga odnowienia, a po kilkunastu często potrzebuje kompleksowego remontu. Jak ocenić zakres robót, dobrze je zaplanować i zrealizować z sukcesem?

Remont w domu jest zawsze sporym utrudnieniem dla mieszkańców. Gdy odnawiamy pokoje, możemy wraz z postępem prac przenosić się kolejno z jednego do drugiego, ale nie musimy się wyprowadzać. Może nie być wygodnie, jednak zwykle da się przetrwać. Z łazienką bywa gorzej, zwłaszcza jeśli mamy tylko jedną. Pół biedy, kiedy w grę wchodzi tylko odnowienie ścian i podłóg oraz wymiana armatury. Jeżeli chcemy lub musimy od nowa rozprowadzić instalacje oraz wymienić albo zamontować dodatkowe urządzenia sanitarne, powinniśmy się liczyć z tym, że co najmniej przez kilka dni nie da się z nich korzystać.

Jeżeli będziemy się chcieli pozbyć jedynie gruzu, można go zapakować w odpowiednio wytrzymałe worki i zlecić wywiezienie ich firmie zajmującej się usuwaniem odpadów budowlanych. Jeśli także wszystkich urządzeń sanitarnych (umywalki, sedesu, wanny itp.), wygodniej będzie zamówić kontener, który pomieści wszystko, co nie będzie nam już potrzebne

fot. Andrzej Szandomirski

W artykule znajdziesz:

  • informacje o tym, jak się pozbyć starych okładzin i instalacji
  • zasady wygodnego rozmieszczenia przyborów sanitarnych
  • cechy materiałów na instalacje wodne i kanalizacyjne i sposób ich  prowadzenia
  • informacje o metodach wykończenia ścian i podłóg
  • sposoby usprawnienia ogrzewania
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 11/2015 Tekst Małgorzata Drobnik
warto przeczytać