Narzędzia pierwszej pomocy

W co wyposażyć domowy warsztat

Radosław Murat
Radosław Murat

Nie każdy musi lubić majsterkowanie, ale w każdym domu powinien znaleźć się choćby najmniejszy „warsztat”. Dzięki niemu nie zaskoczy nas żadna usterka. Im będzie bogatszy, tym więcej napraw i innych prac wykonamy we własnym zakresie.

Nie zawsze można liczyć na pomoc fachowców, lecz też nie za każdym razem jest ona konieczna ani tym bardziej opłacalna. Czy żeby wymienić cieknący kran, przymocować odpadającą listwę przyścienną, powiesić obrazek lub wymienić żyrandol, musimy się zwracać do profesjonalisty? Nie są to przecież na tyle trudne zajęcia, żeby przed nimi kapitulować. Trzeba jednak mieć pod ręką kilka lub kilkanaście podstawowych narzędzi. Cena wielu z nich nie przekracza 30 zł. Taki zalążek warsztatu z czasem można rozbudować, poszerzając tym samym spektrum prac możliwych do samodzielnego wykonania.

Narzędzia pierwszej pomocy

Jeżeli majsterkowanie jest naszym hobby, powinniśmy zorganizować sobie warsztat z prawdziwego zdarzenia – wygodny, logicznie zaprojektowany i dobrze wyposażony. Taki jak warsztat pana Łukasza, którego pasją jest stolarka

fot. Łukasz Plis

W artykule znajdziesz:

  • propozycję zestawu narzędziowego niezbędnego do drobnych domowych napraw
  • ceny narzędzi ręcznych i elektrycznych
  • pomysły na wygodne składowanie narzędzi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2017 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki