Dom na czasie

Drewniany taras

Anna Okołowska
Anna Okołowska
Ewa Trusewicz
Ewa Trusewicz

Trudno o bardziej naturalny sposób połączenia wnętrza domu z ogrodem. Dlatego taki taras jest teraz bardzo modny. Najczęściej wybierany jest ten o lekkiej konstrukcji.

Popularność zawdzięcza przede wszystkim swoim walorom użytkowym i powszechnemu upodobaniu do materiałów naturalnych. Drewniana tarasowa posadzka w oczywisty sposób kojarzy się z podłogą strefy dziennej – może być jej przedłużeniem, a w pogodne dni przejąć funkcje jadalni.

Tak jak w naturalny sposób drewniany taras „rozciąga” wnętrze domu, równie naturalnie wtapia się w ogród. Poza tym może doskonale komponować się z elementami wykończenia domu. Potrafi urozmaicić i ogrzać architekturę, a gdy tarasowa posadzka łączy się z fragmentem drewnianej elewacji – taras staje się ważną częścią kompozycji.

Drewniany taras

Tarasy mogą przejmować funkcje domowych pomieszczeń – tu jeden powiększa przestrzeń wypoczynkową salonu, drugi odgrywa rolę jadalni. Projekt: architekt Marcin Rubik

fot. Marcin Czechowicz

W artykule znajdziesz:

  • inspiracje, jak może wyglądać drewniany taras
  • infomrmacje, z jakich elementów może być zbudowany
  • wyjaśnienie, dlaczego warto wybrać lekką konstrukcję
  • podpowiedzi, jak stabilnie go posadowić
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2017 Tekst Anna Okołowska, Ewa Trusewicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Kolektory czy panele fotowoltaiczne – co się bardziej opłaca?
I kolektory, i panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie promieniowania słonecznego. Poprosiliśmy specjalistów: jednego z zakresu instalacji solarnych, drugiego – fotowoltaicznych, o...
KOLEKTORY SŁONECZNE