Przed wyborem projektu

Wygodnie na tarasie

Joanna Wichniewicz
Joanna Wichniewicz

Spędzony tam czas jest podwójnie przyjemny, a posiłki smakują dwa razy lepiej. Wszystko to pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie zatroszczymy się o swoją wygodę, bezpieczeństwo i zapewnienie sobie dodatkowych atrakcji.

Taras jest przedłużeniem wnętrza pozwalającym w pełni wykorzystać przewagę domu nad choćby największym mieszkaniem. Przez długie miesiące (znacznie dłużej, niż sądzą mieszkańcy bloków) służy do spożywania posiłków, odpoczynku, a nawet do pracy. W zacisznym miejscu osłoniętym od wiatru nawet jesienią (choć wtedy w trochę cieplejszym ubraniu) jest przyjemniej niż w zamkniętym pomieszczeniu. Myśląc o domu, nie traktujmy tarasu jako dodatku – to jedna z ogromnych zalet mieszkania na swoim.

Wygodnie na tarasie

Aby taras należycie spełniał swoją funkcję, należy przemyśleć jego usytuowanie względem stron świata, połączenie z domem i ogrodem, wielkość i kształt. Projekt domu: Samotna gwiazda – Murator M217, autorka projektu: architekt Katarzyna Słupeczańska

rys. Katalog Murator POOJEKTY DOMÓW

W artykule znajdziesz:

  • podpowiedzi, gdzie najlepiej zlokalizować taras, biorąc pod uwagę strony świata (czyli wystawienie na działanie słońca i podmuchy wiatru)
  • wskazówki, jakie wymiary powinien mieć taras jadalniany, wypoczynkowy i taki zaprojektowany z myślą o organizowaniu na nim przyjęć
  • rady, jak doświetlić taką przestrzeń po zapadnięciu zmroku
  • ciekawe rysunki przedstawiające różne typy tarasów
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 3/2017 Tekst i projekty tarasów architekt Joanna Wichniewicz
warto przeczytać